Abisaamise võimalused
Ööpäevaringselt on kättesaadavad
Seksuaalvägivalla korral saad pöörduda...
Kirja teel saad pöörduda
Abi osutavad ka
Abi inimkaubanduse - seksuaalse ekspluateerimise ja sunnitud prostitutsiooni korral
Ööpäevaringselt on kättesaadavad:
Peatüki koostamisel on kasutatud www.sexualityandu.com, tukinainen.fi, naistetugi.ee, sm.ee materjale
Ööpäevaringselt on kättesaadavad
Seksuaalvägivalla korral saad pöörduda...
Kirja teel saad pöörduda
Abi osutavad ka
Abi inimkaubanduse - seksuaalse ekspluateerimise ja sunnitud prostitutsiooni korral
Ööpäevaringselt on kättesaadavad:
- Erakorralise meditsiini osakonnad haiglate juures.
- Tugitelefon 1492 www.naisteliin.ee Tugitelefoni 1492 töötajad pakuvad emotsionaalset tuge, jagavad informatsiooni abi saamise võimaluste kohta üle Eesti, annavad asjaajamisjuhiseid suhtlemisel riigiasutuste ja teiste vajalikke teenuseid osutavate asutustega. Tugitelefonile võivad nõu küsimiseks helistada ka vägivallaohvrite lähedased või teised nendega kokku puutuvad isikud.
- Naiste tugikeskused www.naisteliin.ee Seksuaalvägivalda kogenud naised ja tütarlapsed saavad nõustamiseks pöörduda naiste tugikeskuste poole. Naiste tugikeskused on avatud peaaegu kõigis Eesti maakondades. Naiste tugikeskuste asukoht ei ole turvalisuse huvides avalik, ühendust saab nendega ööpäevaringselt võtta telefoni ja meili teel. Naiste tugikeskused pakuvad turvalist majutust, juhtumipõhist nõustamist naistele ja tütarlastele, psühholoogilist nõustamist või psühhoteraapiat, õigusabi.
Kõik teenused on konfidentsiaalsed. - Lasteabi telefon 116111 www.lasteabi.ee Numbrile on oodatud kõned, mis on seotud lapsi puudutavate teemadega või kui on vaja teatada abivajavast lapsest. Lastele ja lastega seotud isikutele antakse nõuandeid, jagatakse teavet ning vajadusel tagatakse info edastamine vastavate spetsialistidele. Kõne on helistajale tasuta ning anonüümne.
- Politsei, telefon 112 www.politsei.ee
Politsei töötab 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas. Politseil on seaduslikud võimalused algatada menetlus, võimalus fikseerida tõendid (koostöös kohtumeedikuga) ja vägivalla toimepanija vastutusele võtta, pakkuda vägivalda kogenule turvalisust ning teavitada abisaamise võimalustest.
- Seksuaaltervise kliinikud Tallinnas ja Tartus pakuvad pakuvad arstiabi ja psühholoogilist nõustamist seksuaalvägivalla all kannatanutele. Teenused on konfidentsiaalsed ja tasuta.
- Noorte nõustamiskeskused
Noorte nõustamiskeskused pakuvad seksuaaltervise teenuseid kuni 24-aastastele (kaasa arvatud) mõlemast soost noortele. Töötajad on saanud väljaõppe seksuaalvägivallaohvrite abistamiseks. Teenused on konfidentsiaalsed ja tasuta.
- Alaealistele on abiks
- Ohvriabitöötajad pakuvad emotsionaalset tuge ja jagavad informatsiooni abi saamise võimaluste kohta. Samuti juhendavad ja abistavad suhtlemisel riigi ja kohaliku omavalitsuse asutustega ning teiste ohvrile vajalikke teenuseid osutavate asutustega.
- Amor.ee "küsi nõu" (kuni 24-aastastele noortele)
- Kui oled kogenud seksuaalvägivalda internetis, võid pöörduda veebikonstaabli poole.
Loe lähemalt www.politsei.ee/veebikonstaabel/. - www.lahendus.net
- Tallinna Perekeskuse nõuandeportaali
- www.peaasi.ee pakub veebipõhiselt nõu vaimse tervisega seotud küsimustes.
- 646 0770 Lapsemure usaldustelefon E-R 10.00-18.00 www.lapsemure.ee
- 126 Usaldustelefon (eesti keeles) iga päev 13.00-03.00, www.usaldus.ee
- 127 Usaldustelefon (vene keeles) iga päev 19.00-23.00
- 6558 088 Eluliini usaldustelefon (eesti keeles) iga päev 19.00-07.00 www.eluliin.ee
- 6555 688 Eluliini usaldustelefon (vene keeles) iga päev 19.00-07.00
- Ohvriabitöötajad sotsiaalkindlustusameti juures www.sotsiaalkindlustusamet.ee
- Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) Piiriüleste inimkaubanduse juhtumite puhul kontakteeruge Keskkriminaalpolitseiga, tel.: 612 3810. Riigisiseste kaubitsemise juhtumite puhul pöörduda politsei üldnumbril 112 või Põhja Politseiprefektuuri, tel.: 612 4736
- Välisministeeriumi konsulaarosakond
Välisriiki kaubitsetud Eesti kodaniku/elamisloaga isiku tagasipöördumist Eestisse aitab korraldada:
Tel.: 637 7440
konsul@mfa.ee
Valveametnik 24h, tel.: 53 019 999 - MTÜ Living for Tomorrow www.lft.ee . Inimkaubanduse ennetamise ja ohvrite abistamise nõustamistelefon: 660 7320
- MTÜ Eluliin www.eluliin.ee Prostitutsiooni kaasatud naiste sh inimkaubandusohvrite psühholoogilise ja sotsiaalse rehabilitatsiooni keskus ATOLL Tel.: 655 6140 (E–R 15:00–19:00)
- Inimkaubanduse ohvrite varjupaik Vega Tel.: 655 6140 (E, K, R 15:00–19:00; T, N 12:00–16:00) Töövälisel ajal kontakttelefon: 55 15 491
Peatüki koostamisel on kasutatud www.sexualityandu.com, tukinainen.fi, naistetugi.ee, sm.ee materjale