Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

Eesti Seksuaaltervise Liit korraldab üle-eestilise noortekonverentsi „Vägivald ei ole seks“.

PRESSITEADE
14.02.2018
 
Eesti Seksuaaltervise Liit korraldab üle-eestilise noortekonverentsi „Vägivald ei ole seks“.
Konverents toimub 16.-17.02.2018
Erinevate Tubade Klubis

Kastani 42, Tartu.
 
Esimesel päeval kell 12.00.-17.00. arutlevad koos noortega seksuaalvägivalla problemaatika üle erinevate tahkude alt Eesti Seksuaaltervise Liidu ekspert ja feminist Kristina Birk, meediaekspert Maria Murumaa-Mengel, veebikonstabel Maarja Punak, spordipsühholoog, raadiosaate juht ja terapeut Jorgen Matsi ning psühholoog ja Peaasi.ee eestvedaja Daniel Soomer. Päeva juhib Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatuse liige Jonas Grauberg.

Teisel päeval  kell 11.00.-15.00. jätkame juba üheskoos lahenduste otsimisega mõttekojas, kus väljatöötatud ideedega viia seksuaalvägivalla vastane sõnum (kampaania raames?) ka teiste noorteni. Mõttekoda viivad läbi Eesti Seksuaaltervise Liidu kommunikatsioonijuht Katrin Salundi ja reklaamiagentuuri Newton strateegiline juht Rivo Räim.
 
Konverentsi korraldaja Kristina Birk: „Seksuaalvägivald on üks jõhkramaid kuritegevuse liike inimeste põhiõiguste vastu. See ründab inimeste õigust eneseväärikusele, võrdsusele ja õiguskaitsele, olles motiveeritud võimu ning kontrolli vajadusest. Suurem risk seksuaalvägivalda on kogeda noortel naistel. Ka Eestis läbiviidud uuringute põhjal saab väita, et teismeliseiga on seksuaalvägivalla suhtes riskiteguriks - selles eas toimub suur osa seksuaalvägivallast nn kohtinguvägivallana. 28% seksuaalvägivalla ohvritest on märkinud toimumiskohaks kooli. Usume, et võti hoiakute muutumisel ning lahenduste leidmisel on samuti suures osas koolinoorte endi käes ning seetõttu kutsumegi noori arutlema seksuaalvägivalla probleemi üle ning leidma lahendusi.“
 
Eesti Seksuaaltervise Liit on seksuaal- ja reproduktiivtervise ja -õiguste mittetulunduslik eestkosteorganisatsioon Eestis. Meie eesmärgiks on hoida ja parandada inimeste lähisuhteid, seksuaalelu ja tervist. Tegutseme selles nimel ennetuse, seire ja sekkumisega; teeme koostööd kodanikuühiskonna eri tasandi organisatsioonidega; räägime kaasa valdkondlike otsuste langetamisel ja viime läbi koolitusi erinevatele sihtrühmadele. Seisame hea selle eest, et kõikidele naistele, meestele ja noortele oleks seksuaaltervisega seotud teave ja heatasemelised teenused kättesaadavad.
 
Konverentsi rahastab Hasartmängumaksu Nõukogu.
 

Konverentsi korraldaja:                                         Kommunikatsioonijuht:
Kristina Birk                                                              Katrin Salundi
e-mail: kristina@estl.ee                                          e-mail: katrin@estl.ee
mobiil: + 372 5656 1606                                           Mobiil: +372 56 359 359
 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun