Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

IPPFi Tallinnas toimuv workshop keskendub noorte seksuaaltervisealastele teenustele ja HIV-ile

Sellel nädalal toimub Tallinnas Rahvusvahelise Pereplaneerimise Föderatsiooni (IPPF) rahvusvaheline  HIV Competence Workshop. Osalejaid on 10 Euroopa riigist.  Fookuses on noortele suunatud seksuaaltervisealased teenused ja HIV temaatika, Eesti Seksuaaltervise Liidu noorte nõustamiskeskuste võrgustikku tuuakse välja positiivse eeskujuna.
Eesti osaleb IPPF-i HIV teemalistes töötubades 2004. aastast. Iga-aastastel kohtumistel tegeletakse fookusmaade organisatsioonide kompetentsi tõstmisega  seoses HIV-temaatikaga. Eestis toimub IPPFi töötuba esmakordselt.
„Taolised rahvusvahelised kohtumised on toetanud eelkõige organisatsioonisisest valmidust reageerida HIV-iga seonduvatele asjaoludele Eestis – noortele kvaliteetsete seksuaaltervisealaste nõustamisteenuste kujundamisel, selle kvaliteedi arendamisel sh HIV-testimise võimalusele noorte nõustamiskeskustes jpm ,“ rääkis Eesti Seksuaaltervise Liidu noorte nõustamiskeskuste programmijuht Triin Raudsepp. „Eestis on olukord seoses HIV-temaatikaga aastatega mõnevõrra paranenud. Seda muude teenuste ja tegevuste kõrval kindlasti tänu ka Eesti Seksuaaltervise Liidu järjepidevale tööle seksuaalhariduse edendamisel, samuti noorte nõustamiskeskuste võrgustiku ning internetinõustamisteenuse arendamisel,“  lisas Raudsepp.
Rahvusvaheline Pereplaneerimise Föderatsioon (International Planned Parenthood Federation, lühendina IPPF) on suurim vabatahtlike organisatsioon maailmas, mis tegeleb inimeste seksuaal- ja reproduktiivtervise ning -õigustega. IPPF asutati Bombays 1952. aastal ning tänapäeval tegutseb IPPF kuues maailma regioonis.  IPPF ühendab pereplaneerimise liite enam kui 170 riigist üle kogu maailma ja tuhandeid vabatahtlikke. IPPF toetab seksuaal- ja reproduktiivtervise edendamist ja vastavate teenuste loomist neis riikides ja kättesaadavust elanikkonnale.  IPPF tegevuse eesmärk on edendada ja kaitsta kõikide inimeste õigust teha vabalt informeeritud valikul põhinevaid otsuseid oma seksuaal- ja reproduktiivelus. IPPF peab seda üheks olulisemaks inimõiguseks.
Eesti Seksuaaltervise Liit (ESTL) alustas tööd 1994. aastal Eesti Pereplaneerimise Liidu nime all, 2005. aastast alates on organisatsiooni nimeks Eesti Seksuaaltervise Liit. Alates 1995. aastast on ESTL Rahvusvahelise Pereplaneerimise Föderatsiooni (IPPF) liige. Eesti Seksuaaltervise Liidu missioon on kõikide inimeste seksuaal- ja reproduktiivtervise edendamine ning seksuaalsete ja reproduktiivsete õiguste kaitsmine Eestis, seksuaaltervise kohta informatsiooni ja heatasemeliste teenuste kättesaadavuse tagamine.
 
Lisainfo:
Kristel Peikel
Eesti Seksuaaltervise Liit
E-mail: kristel@estl.ee
GSM: 5156329
www.amor.ee

 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun