Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

OLUKORD EUROOPAS


Elanikkonna informeeritus kontratseptsioonist, turvalisest abordist ja juurdepääs vastavatele reproduktiivtervise teenustele on erinevates Euroopa riikides erineva tasemega. Üldiselt on seksuaal- reproduktiivtervisealane olukord Euroopas paranenud, eriti moodsate rasestumisvastaste meetodite tarvitamise osas ja informeeritud otsuste tegemise võimaluste osas. Siiski esineb riikide vahel suuri erinevusi ja eksisteerib palju probleeme seksuaal- ja reproduktiivtervise valdkonnas. Näiteks abortide esinemissagedus on erinevates riikides vahemikus 6-78 aborti 1000 viljakas eas naise kohta.

Statistilisi näitajaid arvesse võttes võib väita, et osades Ida-Euroopa riikides teevad naised 13 korda tõenäolisemalt aborti kui näiteks samaealised naised mõnes teises Euroopa riigis. Mitmetes riikides on rasestumisvastaste meetodite kasutajate arv kaugelt väiksem, kui on nende vajajaid.

Osades riikides on viimastel aastatel mitmekordistunud HIV-positiivsete arv ja uute juhtude lisandumise kiirus on kõrgemaid maailmas. Seksuaalsel teel levivate haiguste, sh. HIV/AIDS esinemissagedus on eriti kõrge noorte hulgas.
Mõnel maal on probleemiks teismeliste rasedused, noorte õigus saada objektiivset faktidel põhinevat seksuaalkasvatust ja vastavaid seksuaal- ja reproduktiivtervise teenuseid.

 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun