Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

Arengukoostöö


ESTL on kasvanud organisatsiooniks, kellel on piisav kogemus ja teadmistepagas jagamaks seda nendega, kes seda vajavad.  ESTL  nĂ€gemuses hĂ”lmab arengukoostöö lisaks seksuaaltervise alase informatsiooni edastamisele ja teenuste toetamisele ka inimeste seksuaal- ja reproduktiivĂ”iguste edendamist ja kaitset.  Selle kaudu aitab ESTL kaasa ka ÜRO aastatuhande eesmĂ€rkide saavutamisele.
ESTL on Eesti Arengukoostöö Ümarlaua  liige alates 2013. aastast.
Eesti Seksuaaltervise Liidu noorte nĂ”ustamiskeskuste vĂ”rgustik koos kooli seksuaalharidusega on toodud maailmale eeskujuks Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) poolt koostatud juhtumianalĂŒĂŒsis, nĂ”ustamiskeskuste arengut kirjeldavas artiklis  ja UNESCO poolt avaldatud seksuaalhariduse kulutĂ”hususe uuringus.
WHO hinnangul on noorte seksuaal- ja reproduktiivtervise alase nĂ”ustamise teenuse kvaliteet ja kĂ€ttesaadavus Eestis heal tasemel. Teismeliste raseduste ja ka registreeritud seksuaalsel teel levivate haiguste ning HIVi esmasjuhtude arv on viimase 10 aasta jooksul Eestis mĂ€rgatavalt langenud ja uuringute jĂ€rgi on ka kondoomi ja rasestumisvastaste meetodite kasutamine paranenud – noorte nĂ”ustamiskeskused on kĂ€sikĂ€es kooli seksuaalhariduse arenguga selles olulist rolli mĂ€nginud. Kooli seksuaalhariduse ja noorte nĂ”ustamiskeskuste koosesinemist ja koostöö vajalikkust on rĂ”hutanud ka mitmed noorte seksuaalhariduse eksperdid ja organisatsioonid maailmas.
ESTLi vastavate teadmiste ja kogemuste vastu on huvi tuntud mitmelt poolt Euroopast ning Kesk-Aasiast.  Koostööd on tehtud erinevate organisatsioonide ja valdkonna vÔtmeisikutega Moldovast, Gruusiast, Turkmenistanist , KÔrgÔzstanist .
2008–2010 toimus Euroopa Komisjoni rahastusel noortetööle suunatud koostööprojekt  „Light& Love“ (LĂ€ti, Ungari, Gruusia, Moldova valdkondlike organisatsioonidega koostöös).
Arvestades sarnast poliitilist minevikku, huvi ning sihtriikide arenevaid tervishoiusĂŒsteeme, on alustatud koostööprojekte Moldova  ja KĂ”rgĂ”zstani  noorte nĂ”ustamiskeskuste vĂ”rgustikega, toetamaks kvaliteetsete ning ligipÀÀsetavate noorte nĂ”ustamisteenuste arengut Eesti nĂ€idete varal.