Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

ESTL pakub rasestusmivastaste vahendite päevaga seoses kooliloenguid

Seoses rahvusvahelise rasestusmisvastaste vahendite päevaga (26.09) pakub Eesti Seksuaaltervise Liit (ESTL) koolidele seksuaarhariduslikke loenguid soodushinnaga. Koolide huvi loengute vastu on suur.
 
Rahvusvaheline rasestusmivastaste vahendite päev julgustab noori  vastutama ise soovimatu raseduse ja suguhaiguse vältimise eest. Päeva moto on: „Sinu elu, sinu vastutus – räägime rasestumisvastastest vahenditest“.
„Meie eesmärk on parandada noorte inimeste teadmisi rasestumisvastastest vahenditest ja soodustada positiivsete hoiakute tekkimist kaasaegsete rasestumisvastaste vahendite suhtes, et noored oleksid võimelised ise oma teadmistele tuginedes oma seksuaaltervise ja laste saamise osas otsuseid langetama,“ ütles Eesti Seksuaaltervise Liidu president Mairi Kaha. “Soovime, et nii noored naised kui mehed mõtleksid rasestumisvastaste vahendite kasutamisest kui ühiselt langetatud otsusest ning et rasedusest hoidumisest oleks omavahel lihtne rääkida,” lisas Kaha.
Kooliloengute rahastamist toetab farmaatsiaettevõte Bayer Schering Pharma AG. Koostöö raames on ESTL-l võimalus pakkuda kokku 80 soodushinnaga kooliloengut. Loengu pikkus on 90 minutit ja loengu viivad läbi ESTL-i noortekoolitajad.
Eesti Seksuaaltervise Liit ja noorte nõustamiskeskused on pakkunud seksuaalhariduslikke kooliloenguid alates 1995. aastast. Kogemustega koolitajad (erialalt ämmaemandad, sotsiaaltöötajad, arstitudengid, õpetajad jt.) on saanud spetsiaalse väljaõppe ning on oma seksuaaltervisealaseid teadmisi ja koolitusoskusi pidevalt täiendanud  Eesti Seksuaaltervise Liidu noortekoolitusi iseloomustavad interaktiivsed meetodid, avatud ja vahetu suhtlemine, kaasaegsed teadmised, lugupidav ja hinnanguvaba suhtumine noortesse.
Bayer Schering Pharma AG teadusuuringud ja tegevus keskenduvad diagnostilisele visualiseerimisele, erimeditsiinile, üldmeditsiinile ja naiste tervishoiule. Bayer Schering Pharma AG soovib anda panuse meditsiini arengusse ja püüdleb elukvaliteedi parandamise poole.
Eesti Seksuaaltervise Liit (ESTL) alustas oma tööd 1994. aastal Eesti Pereplaneerimise Liidu nime all, 2005. aastast alates on organisatsiooni nimeks Eesti Seksuaaltervise Liit. Eelmisel aastal tähistas ESTL oma 15. tegutsemisaastat. Alates 1995. aastast on ESTL Rahvusvahelise Pereplaneerimise Föderatsiooni (IPPF) liige. Eesti Seksuaaltervise Liidu missioon on kõikide inimeste seksuaal- ja reproduktiivtervise edendamine ning seksuaalsete ja reproduktiivsete õiguste kaitsmine Eestis, seksuaaltervise kohta informatsiooni ja heatasemeliste teenuste kättesaadavuse tagamine.

Lisainfo:
Helin Pevkur
Koolituskeskuse juhataja kt
Eesti Seksuaaltervise Liit
E-mail: helin@amor.ee
Tel: 6 607 870, 56 655 012
www.amor.ee

 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun