Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

Eesti noored julgevad küsida nõu

Eesti Seksuaaltervise Liidu (ESTL) internetinõustamiskeskkonnas www.amor.ee küsitakse kõige enam infot rasestumisvastaste vahendite kohta. Üle 90% küsijatest on kuni 24 aastased noored. 
 
„Lisaks rasestumisvastastele vahenditele on nö kuumad teemad suhteprobleemid, kuid ka seksuaalsel teel levivad haigused, küsimused keha ja suguelundite kohta,“ rääkis ESTLi internetinõustamise projektijuht Pille Kütt. „Sageli ei teata, kust leida nõu ja abi, vajatakse peegeldust oma tunnetele, tuge kõikuvale enesehinnangule. Kuigi rohkem saadavad murekirju tüdrukud, on poiste osakaal suurenemas. Kui arsti või nõustaja poole pöördumine võib noormeeste jaoks raskem olla kui tüdrukutel, siis interneti vahendusel on kergem abi saada,“ lisas Kütt. „Aastas vastame kokku 5000-le murekirjale.“

Amor.ee internetikeskkond on ainus nii suures mahus internetis seksuaaltervisealastele murekirjadele vastamise keskkond Eestis. Nõustajad on oma ala parimad asjatundjad, vastused on põhjalikud ja küsimuste esitamisel on tagatud noorte anonüümsus.

Internetinõustajate hulka kuuluvad erineva erialaga nõustajad: naistearstid, meestearst, seksuoloogid, psühholoogid, sotsiaaltöötajad, noortenõustajad seksuaalnõustajad, psühhiaater, pereterapeut jt. Kokku kuulub www.amor.ee internetinõustajate meeskonda 40 aktiivset nõustajat.
Noortenõustamist internetis alustasid Tartu noorte nõustamiskeskuse arstid ja ämmaemandad 1998. aastal. Eesti Haigekassa rahastab noorte seksuaaltervisealast internetinõustamist 2003. aastast alates. Kümne aasta jooksul on amor.ee internetikeskkonna kaudu vastatud kokku ligi 32 000-le murekirjale.
Eesti Seksuaaltervise Liit (ESTL) alustas oma tööd 1994. aastal Eesti Pereplaneerimise Liidu nime all, 2005. aastast alates on organisatsiooni nimeks Eesti Seksuaaltervise Liit. Eelmisel aastal tähistas ESTL oma 15. tegutsemisaastat. Alates 1995. aastast on ESTL Rahvusvahelise Pereplaneerimise Föderatsiooni (IPPF) liige. Eesti Seksuaaltervise Liidu missioon on kõikide inimeste seksuaal- ja reproduktiivtervise edendamine ning seksuaalsete ja reproduktiivsete õiguste kaitsmine Eestis, seksuaaltervise kohta informatsiooni ja heatasemeliste teenuste kättesaadavuse tagamine.

Lisainfo:
Pille Kütt
Internetinõustamise projektijuht
Eesti Seksuaaltervise Liit
E-mail: pille@amor.ee
Tel: 6607870
www.amor.ee

 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun