Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

SEKSUAALSUS
 

Seksuaalsus on lahutamatu osa iga inimese identiteedist, mõttemaailmast ja tundeelust kogu elukaare vältel. Seksuaalsus hõlmab bioloogilist sugu, sooidentiteeti ja soorolle, seksuaalset orientatsiooni, erootikat, naudingut, lähedust ja soojätkamist. Seksuaalsust kogetakse ja väljendatakse inimese mõtetes, fantaasiates, ihades, uskumustes, hoiakutes, väärtustes, käitumises, rollides ja suhetes. Kuigi seksuaalsus on mitmetahuline, hõlmates kõiki loetletud dimensioone, siis mitte kõiki seksuaalsuse aspekte ei kogeta ega väljendata alati üheaegselt. Inimese seksuaalsus on mõjutatud väga erinevate – bioloogiliste, psühholoogiliste, sotsiaalsete, majanduslike, poliitiliste, kultuuriliste, eetiliste, õiguslike, ajalooliste, usuliste ja vaimsete tegurite koostoimest.
Loe lisaks
 
Allikas:
Maailma Terviseorgamisatsioon (World Health Organization). Defining sexual health. Report of a technical consultation on sexual health 28–31 January, 2002 Geneva. Geneva, World Health Organization, 2006.


 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun