Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

SEKSUAAL- ja REPRODUKTIIVTERVIS, VALIKUVABADUS JA ÕIGUSED


Tervis, sh seksuaal- ja reproduktiivtervis, on inimese füüsilise, vaimse ja sotsiaalse heaolu vältimatu koostisosa. Kui elanikkonnale on kättesaadavad kaasaegsed rasestumisvastased meetodid ja on juurdepääs teabele ja nõustamisteenustele, on võimalik hoida ja kaitsta oma tervist, hoiduda soovimatust rasedusest ja seksuaalsel teel levivatest haigustest, sh HIV/AIDS.

Valikuvabadus. Elanikkonnal peaks olema juurdepääs seksuaal- ja reproduktiivtervist puudutavale informatsioonile ja teenustele vastavalt erinevas eas ja erineval ajal tekkivatele vajadustele. Inimestel peab olema võimalus valida oma vajadustele kõige paremini vastav rasestumisvastane meetod.

Õigused. Naiste, meeste ja noorte kõigutamatu inimõigus on teha vabalt informeeritusel põhinevaid otsuseid oma seksuaal- ja reproduktiivtervist puudutavates küsimustes.
Kõikidel inimestel on õigus omada juurdepääsu vastavatele nõustamis- ja tervishoiuteenustele ning positiivselt ning vastutustundega suhtuda oma seksuaalsusesse, ilma diskrimineerimise, sunni ja vägivallata.

 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun