Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

Pakume tasuta osalusteatri sessioone 14-26 aastastele noortele

29.09.2020
Eesti Seksuaaltervise Liit pakub kooliõpilastele TASUTA sotsiaalse osalusteatri lavastusi eesmärgiga murda ja muuta ühiskonnas kahjulikke soostereotüüpe!
Üle Eesti viime tasuta läbi 50 osalusteatri sessiooni. Tasuta sessioonile kehtib esimese tellija eesõigus (kokkulepe kuupäeva osas).

Osalusteater on teatrivorm, kus publik ei ole lihtsalt tavaline vaatleja, vaid osaleb aktiivselt etenduse protsessis. Osalusteatri protsess ei pea kujutama ühtegi "õiget viisi", vaid peaks uurima erinevaid võimalusi, kuidas teatud teemat võiks lahata ning etendada. Meie eesmärgiks on edendada soorollide ja stereotüüpide kriitilist ümberhindamist, soolise diskrimineerimise ennetamist ja vähendamist.
Osalusteatri üks sessioon koosneb 4 lavastusest. Sessiooni läbimiseks ühele grupile koos pausidega sobib 4,5 tundi ehk 270 minutit. Sessiooni võib läbi viia ka kahes jaos: 2 stsenaariumit ühel ja 2 stsenaariumit teasel päeval.
Ühe grupi suurus on soovitavalt kuni 30 noort vanuses 14-19 aastat. Lavastusi viivad läbi kaks koolitajat korraga, õpetaja juuresolek ei ole vajalik.

Tasuta osalusteatri sessiooni tellimiseks kirjutage palun aadressil katrin@estl.ee
Tellimise kirja palume märkida: kooli nimi, soovitav osalusteatri toimumise kuupäev(ad) ja kellaaeg(ajad), osalejate arv.

Kool võib tellida ka mitu sessiooni (erinevatele õpilastele). Üks grupp oleks maksimaalselt 30 (soovitavalt 20-25), muidu jääb osalus liiga väikeseks. Lavastusi saame pakkuda kogu õppeaasta jooksul.

Käesolevat juhendit rahastatakse Euroopa Liidu õiguste, võrdõiguslikkuse ja kodakondsuse programmist (REC 2014 – 2020)

See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun