Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

VAT Teatri ja Eesti Seksuaaltervise Liidu koostöös on valminud midagi elulist ja intrigeerivat aga ka õpetlikku ja harivat. VAT Teatri lavastus „Kiskja“ ning töötuba „Seksuaalsus ja meie õigused“ alustavad 11. septembril oma sügishooaega.

21.08.2019
Lavastus, toetav lisamaterjal kui töötuba on mõeldud nii noortele (alates 10.kl) kui täiskasvanutele ja toetavad ka põhikooli ja gümnaasiumi õppekava läbi soostereotüüpide, seksuaalvägivalla, seksuaal- ja inimõiguste temaatika.
LAVASTUS
VAT Teatris esietendus 2019. aasta kevadel Helen Rekkori autorilavastus "Kiskja". Sotsiaalselt terav lavastus puudutab selliseid probleemkohti nagu uimastamisdroogid, mürgine mehelikkus, soostereotüübid ja seksuaalvägivald. „Kiskja” on kombinatsioon millestki naljakast ja kergest ning õudsest ja valusalt reaalsest. See on lavastus, mis paneb algusest peale endalt küsima, keda uskuda, kellele kaasa elada ning kelle pärast karta. Piletite info: eva@vatteater.ee. Lisainfo ning mängukava: http://www.vatteater.ee/et/lavastused/113/kiskja.html.
LISAMATERJAL
Et lavastus puudutab paljusid sotsiaalseid probleemikohti (uimastamisdroogid, mürgine mehelikkus, soostereotüübid ja seksuaalvägivald) on VAT Teater koostöös Eesti Seksuaaltervise Liidu ja politsei esindajatega loonud toetava lisamaterjali, kus olulise osa moodustavad viited põhjalikele abimaterjalidele ja internetilehekülgedele, kus iga huviline saab lavastuse ja sellega seotud teemasid ise lähemalt uurida iseseisvalt või ka nt koostöös grupi või juhendajaga (õpetaja jne). Materjal on kasutatav ka koos töötoaga.
TÖÖTUBA
Peale etendust saab osaleda haridustöötoas„Seksuaalsus ja meie õigused” , mis on spetsiaalselt lavastuse „Kiskja” teemadest lähtuv.  Töötuba viivad läbi Eesti Seksuaaltervise Liidu koolitajad. Töötoas räägitakse nii sellest, mis on seksuaalõigused, mis on seksuaalpositiivsus ning mis on neid toetavad väärtused kui ka sellest, millised soostereotüübid neid riivavad. Analüüsitakse seksuaalvägivalla tausta ja põhjuseid, räägitakse mürgisest mehelikkusest ja võimalustest mehelikkuse mõistet ja sisu muuta. Avatakse neid teemasid läbi näidendi tegelaste ning nende mõtete.
Töötuba toetab gümnaasiumi õppekava sotsiaalainete ainevaldkonna erinevaid teemasid perekonnaõpetuse ja psühholoogia raames, toetab valikkursust „Inimene ja õigus”. Töötuba sobib ka täiskasvanutele, kes soovivad seksuaalvägivalla ja õiguste temaatikat paremini mõista, seega annab töötuba vastutustundlikele tööandjatele võimaluse koolitada kõiki organisatsiooni liikmeid antud teemal. Töötoa osas saab lisaninfot kirjutades mariliis@vatteater.ee.
ÜLESKUTSE SOTSIAALMEEDIAS
Kuue nädala vältel (alates 21.08.19) postitame Facebookis ja Instagramis sotsiaalreklaamiklipid, mis toovad esile lavastuses käsitletud probleemkohti. Klippides kuuleme lavastuse tegelasi ütlemas lauseid, mis kõlavad ka etendusel ja mille osas ootame arvamusi. Kõik klipid on leitavad ka lavastuse kodulehel ja tulevad põhjalikumalt analüüsimisele lavastusega seotud töötoas.
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun