Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

Arengukoostöö


ESTL on kasvanud organisatsiooniks, kellel on piisav kogemus ja teadmistepagas jagamaks seda nendega, kes seda vajavad.  ESTL  nägemuses hõlmab arengukoostöö lisaks seksuaaltervise alase informatsiooni edastamisele ja teenuste toetamisele ka inimeste seksuaal- ja reproduktiivõiguste edendamist ja kaitset.  Selle kaudu aitab ESTL kaasa ka ÜRO aastatuhande eesmärkide saavutamisele.
ESTL on Eesti Arengukoostöö Ümarlaua  liige alates 2013. aastast.
Eesti Seksuaaltervise Liidu noorte nõustamiskeskuste võrgustik koos kooli seksuaalharidusega on toodud maailmale eeskujuks Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) poolt koostatud juhtumianalüüsis, nõustamiskeskuste arengut kirjeldavas artiklis  ja UNESCO poolt avaldatud seksuaalhariduse kulutõhususe uuringus.
WHO hinnangul on noorte seksuaal- ja reproduktiivtervise alase nõustamise teenuse kvaliteet ja kättesaadavus Eestis heal tasemel. Teismeliste raseduste ja ka registreeritud seksuaalsel teel levivate haiguste ning HIVi esmasjuhtude arv on viimase 10 aasta jooksul Eestis märgatavalt langenud ja uuringute järgi on ka kondoomi ja rasestumisvastaste meetodite kasutamine paranenud – noorte nõustamiskeskused on käsikäes kooli seksuaalhariduse arenguga selles olulist rolli mänginud. Kooli seksuaalhariduse ja noorte nõustamiskeskuste koosesinemist ja koostöö vajalikkust on rõhutanud ka mitmed noorte seksuaalhariduse eksperdid ja organisatsioonid maailmas.
ESTLi vastavate teadmiste ja kogemuste vastu on huvi tuntud mitmelt poolt Euroopast ning Kesk-Aasiast.  Koostööd on tehtud erinevate organisatsioonide ja valdkonna võtmeisikutega Moldovast, Gruusiast, Turkmenistanist , Kõrgõzstanist .
2008–2010 toimus Euroopa Komisjoni rahastusel noortetööle suunatud koostööprojekt  „Light& Love“ (Läti, Ungari, Gruusia, Moldova valdkondlike organisatsioonidega koostöös).
Arvestades sarnast poliitilist minevikku, huvi ning sihtriikide arenevaid tervishoiusüsteeme, on alustatud koostööprojekte Moldova  ja Kõrgõzstani  noorte nõustamiskeskuste võrgustikega, toetamaks kvaliteetsete ning ligipääsetavate noorte nõustamisteenuste arengut Eesti näidete varal.

 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun