Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

Eesti Seksuaaltervise Liit alustab koostöös Moldova partnerorganisatsiooniga noortenõustajate täiendkoolituse ja e-õppe keskkonna loomist seksuaaltervisealaste nõustamisteenuste edendamiseks Moldovas.

Projekti eesmärgiks on tõsta noorte nõustamisteenuste pakkujate võimekust noorte seksuaalhariduse ja seksuaaltervisealaste nõustamisteenuste valdkonnas, et suurendada Moldova noortenõustajate ja haridusvaldkonna võtmeisikute motivatsiooni, oskusi ja teadmisi nii noorte nõustamisel kui haridusvaldkonnas, tundlike teemade ning sihtgruppidega.

Eesti Seksuaaltervise Liidu koolitusjuht Kristina Birk-Vellemaa: „Moldovas on noorte tervisenäitajate parandamise eesmärgil oluline arendada noortele suunatud seksuaaltervisealaseid teenuseid ja seksuaalharidust ning nende kvaliteeti. Loome selle jaoks seksuaalnõustamise baaskoolituse e-kursuse, mille suuruseks plaanime 48 tundi sisu, millest ligikaudu 32 tundi moodustab kontaktõpe ning 16 tundi iseseisev töö osalejate poolt. Baaskoolituse e-kursuse koostamisel lähtume nendest ajapiiridest ja e-õppe headest tavadest nagu teooria ja praktika ühendamine, sobivus erinevate õppestiilidega, arusaadavus, kasutuslihtsus, interaktiivsus ning erinevaid multimeedia vorme rakendav.“
 
Projekti käigus saavad Moldova noorte nõustamiskeskuste võrgustiku nõustajad: arstid, ämmaemandad, õed, psühholoogid veel erialast täiendust Eesti noorte nõustamiskabinettides tööd jälgides. Lisaks viiakse Eesti ekspertide poolt läbi koolitustsüklid Moldova noorte nõustamiskeskuste nõustajatele, koolitajatele, seksuaalhariduse edendajatele kaardistatud olulistel inim- ja seksuaalõigusi puudutavatel teemadel.
 
Moldova noored puutuvad tervishoiu aspektist kokku mitmete riskidega: kaitsmata seksuaalvahekord, teismeliste rasedused, uimastid, seksuaalsel levivad haigused (sh HIV) ning vägivald. Vaatamata Moldovas toimunud arengutele ei ole ligipääs noorte seksuaaltervisealastele teenustele piisav. Viimastel aastatel ei ole seal noorte seksuaaltervisealastes näitajates toimunud olulisi paranemismärke, usaldusväärsete rasestumisvastaste vahendite kasutamine on vähene ning võrreldes teiste Euroopa riikide tervisenäitajatega, on seksuaalsel teel levivate infektsioonide esinemine kõrge. Olukorda raskendab koolides seksuaalhariduse puudumine, mistõttu on ligipääs adekvaatsele seksuaaltervisele teabele piiratud. 

„Loodame, et läbi Moldova noortenõustajatele suunatud täiendkoolituse tõuseb noortenõustajate võimekus pakkumaks noortele ning ka täiskasvanutele (lapsevanemad, õpetajad, noorsootöötajad jt) kvaliteetset seksuaalharidust, motiveeritud nõustamiskeskused arendavad kohalikul tasandil koostööd seksuaalhariduse pakkumise valdkonnas. Vajadusel jätkub seksuaalhariduse valdkonnas koostöö Eesti Seksuaaltervise Liiduga ka projektijärgselt. Koolituse raames väljatöötatud materjalid jäävad kasutamiseks internetikeskkonda ka pärast projekti lõppu“ lisas Kristina Birk-Vellemaa.

Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun