Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

Reedel, 11. oktoobril 2019 toimub Tartu Ülikooli aulas konverents "SEKSUAALSUS JA RELIGIOON - ÜHISOSA OTSIDES". Konverentsi korraldajateks on Eesti Seksuaaltervise Liit ja Tartu Ülikooli usuteaduskond.

PRESSITEADE
24.09.2019

Reedel, 11. oktoobril 2019 toimub Tartu Ülikooli aulas konverents "SEKSUAALSUS JA RELIGIOON - ÜHISOSA OTSIDES". Konverentsi korraldajateks on Eesti Seksuaaltervise Liit ja Tartu Ülikooli usuteaduskond. 
Inimeste seksuaalsus, seksuaalkäitumine ja -tervis on tihedalt seotud ühiskonna traditsioonide, normide ja uskumustega. Konverentsil uuritakse seksuaalsust religioonis ja religiooni seksuaalsuses ning püütakse leida nende ühisosa. Läbi dialoogi ja teaduspõhise lähenemise loodetakse jõuda vastandumise asemel suurema mõistmiseni.
Konverentsil võtavad sõna teadlased ja erialaspetsialistid nii Eestist kui välismaalt.
Konverentsi välisesinejad Susannah Cornwall Suurbritannia Exeteri ülikoolist ja Sólveig Anna Bóasdóttir Islandi ülikoolist keskenduvad oma esinemises kehale ja seksuaalsele ihale kristluses ning seksuaalsele mitmekesisusele ja seksuaalõigustele.
Susannah Cornwall tõdeb, et kristlust ja seksuaalsust ei tajuta positiivse tervikuna. Pigem kipuvad kristluse ja seksuaalsuse kokkupuutepunktid seostuma negatiivsete ilmingute, näiteks homofoobia, seksuaalsete repressioonide või seksuaalse väärkohtlemise skandaalidega. "Oma ettekandes uurin kristluse pühendumust kehale ja inimeseks kehastumisele kogu selle ajaloo vältel," sõnab Cornwall.
Sólveig Anna Bóasdóttiri hinnangul ei ole praegune kristlik seksuaaleetika piisavalt tegelenud seksuaalse mitmekesisuse küsimustega ning trans- ja intersoolisusega kaasnevaga. "Oma ettekandes keskendun kaasaja sotsiaalse õigluse liikumiste eetilisele panusele," lubab Boasdottir.
Lisaks otsitakse konverentsil vastuseid küsimustele seksuaalsuse ja seksuaalvähemuste kohta pühakirjas. Uuritakse, kas evolutsioonibioloogiline lähenemine aitab mõista inimese seksuaalsust ja kas kristlus võiks inimlikku seksuaalsust näha jumaliku ilmutuse ühe asupaigana. Küsitakse, kas inimõigustel põhinemine on uus usk ja millest kõnelevad eestlaste seksuaalkäitumise uuringud. Konverents lõpeb esinejate paneeldiskussiooniga.
11. oktoobril  toimuva konverentsiga tähistab Eesti Seksuaaltervise Liit oma 25. tegevusaastat. Liidu eesmärgiks on olnud Eesti elanike harimine seksuaaltervise küsimustes. Läbi veerandsajandi on kaheks olulisimaks tegevussuunaks olnud noorte nõustamiskeskuste võrgustiku loomine ja laiapõhjalise seksuaalhariduse arendamine koolides. Liit on seisnud inimeste seksuaal- ja reproduktiivõiguste eest, osaledes nii erinevates ühiskondlikes aruteludes kui ka tervist puudutavate poliitikate kujundamisel.

Konverentsi kõikide ettekannetega saab tutvuda ja konverentsile registreerida SIIN

Kõneisikud:

Roland Karo
Tartu Ülikool
usuteaduse lektor
e-post: roland.karo@ut.ee
tel: 5650-9665
Kai Haldre
Eesti Seksuaaltervise Liit
naistearst
e-post: kai.haldre@telenet.be
tel: 511 2170
 
 
 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun