Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

Annika Laats valiti aasta seksuaaltervise edendajaks

Eesti Seksuaaltervise Liidu liikmed valisid oma aastakoosolekul 2017. aasta seksuaaltervise edendajaks Risti koguduse õpetaja ning hingehoidja Annika Laatsi. Auhinnaga soovitakse tunnustada inimesi või organisatsioone, kes on Eestis seksuaaltervise ja seksuaalõiguste valdkonnas eriliselt silma paistnud, kes on oma eeskuju ja entusiasmiga innustanud teisi, mõjutades sellega positiivselt kõikide inimeste elu ja heaolu.

Marie Abel, Eesti Seksuaaltervise Liidu president: „Annika Laatsi kandidatuur esitati meie liidu liikmete poolt, kuna tema avaldus kooseluseaduse teemal ETV arvamussaates „Suud puhtaks“ kõneles kõigi inimeste võrdsest kohtlemisest ja nende õiguste kaitsest, sõltumata nende seksuaalsest orientatsioonist. Annika Laats rääkis saates nii: "Mina tunnen Jumalat halastajana, kes tahab, et inimesed elaksid harmoonias ja et puuduksid kõikvõimalikud lõhed. Kui ma mõtlesin sellele, milliseid inimesi on Jeesus kõrvale tõrjunud - sest minu jaoks on Jumal saanud inimeseks Jeesuses - siis ta on tauninud ainult neid, kes peavad ennast teistest paremaks, normaalseks ja õigeks. Ja neile, kes on teistsugused ja ühiskonna poolt kehvaks peetud, on ta sirutanud käe." Eesti Seksuaaltervise Liit peab oluliseks just neid samu võrdse kohtlemise põhimõtteid ja me töötame igapäevaselt selle nimel, et kõigile inimestele oleks soost, seksuaalsest orientatsioonist, rassist ja muudest tunnustest sõltumata seksuaaltervisega seotud teave ja heatasemelised teenused kättesaadavad.“
Risti koguduse õpetaja Annika Laats oli auhinda saades meeldivalt üllatunud.  „Ma ei ole teinud rohkemat kui mu töö ette näeb – mu töö ja kutsumus on kuulutada Jumala tingimusteta armastust. Teie arstidena võtate oma patsiente vastu nõnda, nagu nad on ja sama teen mina. Inimesed, nende lood ja elud on ikka väga eriilmelised, ja kes olen mina, et nende üle kohut mõista või neid muutma hakata,“ lisas ta.
 
Auhind, klaasikunstnik Kateriin Rikkeni autoritöö „Mitmekesisus“, anti üle Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatusega toimunud õhtusöögil, mille raames arutati ka kiriku rolli üle seksuaaltervise ja inimese seksuaalsuse teemade käsitlemisel. Üheskoos mõtiskleti ka selle üle, kuidas leida edaspidi koostöös rohkem võimalusi inimeste seksuaaltervise eest kõnelemiseks ning inimese vaimse ja  füüsilise terviklikkuse  toetamiseks.
 
Katrin Salundi | Kommunikatsioonijuht | Eesti Seksuaaltervise Liit |
Mardi 3 | 10145 Tallinn | katrin@estl.ee | Tel: +372 56 359 359| www.amor.ee | www.estl.ee
 
 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun