Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

Eesti Seksuaaltervise Liit korraldab „Laste ja noorte seksuaalse arengu ja seksuaaltervise edendamise“ loenguid Tartus, Jõhvis, Narvas ja Tallinnas, mille eesmärgiks on teavitada kohalike omavalitsuste töötajaid noorte seksuaaltervise põhimõtetest.

Eesti Seksuaaltervise Liidu (www.estl.ee) poolt juhitavad noorte nõustamiskeskused (www.amor.ee) soovivad koostöös kohalike omavalitsustega senisest enam pöörata tähelepanu kooli seksuaalhariduse toetamisele, sh õpilastele suunatud noorte nõustamiskeskustes ja koolides kohapeal toimuvatele  seksuaalhariduslikele grupidiskussioonidele. Erilist tähelepanu vajavad ühiskonnas aktuaalsed seksuaalkäitumisega seotud teemad nagu seksuaalsus meedias, seksuaalsus ja inimõigused, soovimatu rasedus, seksuaalsus ja vägivald jm, mis on õpetajate poolt nimetatud keerukateks ja tundlikeks teemadeks.
Arendamaks koostööd kohalike omavalitsustega  antud valdkonnas ja soodustamaks noorte pöördumist nõu ja abi järele, pakub ESTL antud koolitusel võimalust lahti mõtestada laste ja noorte turvalise seksuaalse arengu toetamise ja noortesõbralike seksuaaltervise teenuste temaatikat, ning ühtlasi teadmisi, mis teenused ja projektid on noortele antud valdkonnas käimas.
Kohalike omavalitsuse töötajatele ei ole seni toimunud selliseid koolitusi, kus räägitakse kaasaegse seksuaalsuse põhimõtetest. Need koolitused on väga vajalikud, et teavitada, mis abi on tänapäeval olemas ja keda sinna saata,“ ütles Tartu koolituse läbiviija dr. Kai Part.
 
Esimene koolitus toimus Tartus täissaalile. Kuulati hoolega ja tagasiside oli väga positiivne:
  • Koolitus oli vajalik ja hariv nii tööks lastega, kui ka lapsevanemaks olemisel. Lapse arengu, samuti seksuaalse arengu toetamine on lapsevanemate ja täiskasvanute võimuses.
  • Koolitus aitas palju kaasa sellele, mida saan täiskasvanuna laste ja noorte heaks teha, kuidas seksuaalsuse teemat eri vanuses laste puhul sobivalt käsitleda. Samuti oli väga tähtis teada saada, kuhu abivajavaid lapsi suunata ja kuidas seda teha, kui olla kellegi tugi-või usaldusisik.
 
Koolituste läbiviimist rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Sveitsi Vabaühenduste Fond.

Koolituste sihtgrupiks on kohalike omavalitsuste töötajad, sh sotsiaal-, haridus-, tervishoiu- ja noorsootöö valdkonnas. Eelisjärjekorras registreeritakse projektipartneriteks olevate KOVide töötajad (Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet; Tartu, Narva ja Elva linnavalitsused; Luunja, Hiiumaa, ja Tartu vallavalitsused ning Ida-Virumaa omavalitsused).
Koolituste toimumise ajad ja kohad
  • 04. veebruaril 2014 Tartus, Raekoja plats 12  II korrus
  • 9. veebruaril 2015 Jõhvis Ida-Viru Maavalitsuse saal, Keskväljak 1
  • 10. veebruaril 2015 Narvas, koolitus on vene keeles. Linnavalitsuse saal, Peetri plats 5
  • 6. aprillil 2015 Tallinnas
  • 7. aprillil 2015 Tallinnas
 
Täpsem info ja registreerumine: Kerli Hannus, kerli@estl.ee,  telefon 56 654 313
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun