Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

Viimsis toimub järjekordne meeste tervisefoorum

Eesti Seksuaaltervise Liit koostöös Harju Maavalitsusega on läbi viimas meestele suunatud tervisefoorumeid ning liikumisüritusi. 24. ja 25. mail toimuvad Harjumaa meestele mõeldud tervisefoorumid Viimsi Kooli Spordikeskuses.  
Tervisefoorumil tutvustatakse erinevaid meeste tervise ja liikumisega seotud aspekte:
Mis on tervislik toit?; suitsetamine ja kuidas sellest loobuda?; liikumine ja seksuaaltervise; liikumine ja terve süda; rulluisutamise ABC; mis ootab kaitseväes?
Kohapeal toimub ka põnev fotojaks ning võimalus nii õppida kui proovida maadlustehnikaid.
Kohapeal on vüimalus tasuta mõõte erinevaid tervisenäitajaid (vererõhk, kolesterool, veresuhkur, kopsumahu mõõtmine, HIV test jt) ning saada nõuandeid omaala spetsialistidelt nii sportimise kui tervsiliku toitumise osas.
"Eesti meeste tervisepeeglist näeme positiivsena seda, et meeste oodatav eluiga on tasapisi tõusutrendi võtnud, samas elab Eesti mees Eesti naisest siiski oluliselt vähem" ütles Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatuse liige, Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku arst, Kristjan Pomm. Eesti meeste oodatav eluiga sünnihetkel on viimaste andmete järgi veidi üle 71 aasta, jäädes naiste ootavast elueast siiski pea 10 aasta võrra maha. Eesti näitajate mahajäämus Euroopa Liidu keskmisest on 5,5 aastat meestel ja 1,5 aastat naistel. "Samas on rõõm tõdeda, et vahe on aastatega aina vähenenud. Kindlasti on Eesti meeste nii madala näitaja mõjutajaks tervist ohustav ja riskeeriv käitumine. Olgu selleks alkoholi tarvitamine, vähene füüsiline aktiivsus, suitsetamine, tasakaalustamata toitumine ja vigastusohu eiramine, mis otseselt põhjustab noorte ja keskealiste meeste enneaegset suremust." lisas Pomm.
Kristjan Pommi sõnul tuleb mehi jätkuvalt innustada ja toetada oma tervise eest enam hoolima ning kehalise aktiivsuse positiivse mõju isiklik tunnetamine nii füüsilise kui ka vaimsele tervise osas võib olla motivaatoriks, mis julgustab mehi jätkuvalt tegelema enda jaoks sobiliku tervisespordiga.
Projekti "Mehed liikuma Harjumaal" laiemaks eesmärgiks on Harjumaal elavate meeste liikumis - ja terviseteadlikkuse tõstmine ja sellega seotud hoiakute muutmine. Meeste liikumisüritused ja tervisefoorumid toimuvad "Euroopa Sostiaalfondi meetme 1.3.4 "Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine" projekti "Mehed Liikuma Harjumaal" raames.
Projekti raames toimuvad tervisefoorumid:
  • 24.mail, kell 10.00 – 14.00 toimub Viimsi Kooli Spordikompleksis – noortele suunatud päev   
  • 25.mail, kell 11.00 – 15.00 toimub Viimsi Kooli Spordikompleksis – täiskasvanutele suunatud päev    
Kõik huvilised on oodatud mõlemal päeval!
Osalemine on tasuta


Lisainfo:
Marko Nummert
Eesti Seksuaaltervise Liit
e-mail: marko@estl.ee
GSM: 51 42 700
www.amor.ee

 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun