Kirjuta meile aadressile: estl@estl.ee

PRESSITEADE: Harju Maavalitsus ja Eesti Seksuaaltervise Liit kutsuvad mehi liikuma.

Eesti Seksuaaltervise Liit on alustanud koostöös Harju Maavalitsusega meestele suunatud foorumite ning liikumisürituste läbiviimist. 19. ja 20. oktoobril toimuvad eelkõige Harjumaa meestele mõeldud tervisefoorumid Tabasalu Spordikompleksis. 
„Eesti meeste tervisepeeglist näeme positiivsena seda, et meeste oodatav eluiga on tasapisi tõusutrendi võtnud, samas elab Eesti mees Eesti naisest siiski oluliselt vähem“ ütles Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatuse Liige, Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku arst, Kristjan Pomm. Eesti meeste oodatav eluiga sünnihetkel on viimaste andmete järgi veidi üle 71 aasta, jäädes  naiste oodatavast elueast siiski pea 10 aasta võrra maha.  Eesti näitajate mahajäämus Euroopa Liidu keskmisest on 5,5 aastat meestel ja 1,5 aastat naistel. „Samas on rõõm on tõdeda, et vahe on aastatega aina vähenenud. Kindlasti on Eesti meeste nii madala näitaja mõjutajaks tervist ohustav ja riskeeriv käitumine. Olgu selleks alkoholi tarvitamine, vähene füüsiline aktiivsus, suitsetamine, tasakaalustamata toitumine ja vigastusohu eiramine, mis otseselt põhjustab noorte ja keskealiste meeste enneaegset suremust.“ lisas Pomm.
Kristjan Pommi sõnul tuleb mehi jätkuvalt innustada ja toetada oma tervise eest enam hoolima ning kehalise aktiivsuse positiivse mõju isiklik tunnetamine nii füüsilise kui vaimsele tervise osas võib olla motivaatoriks, mis julgustab mehi jätkuvalt tegelema enda jaoks sobiliku tervisespordiga.
Projekti „Mehed Liikuma Harjumaal“ laiemaks eesmärgiks on Harjumaal elavate meeste liikumis- ja terviseteadlikkuse tõstmine ja sellega seotud hoiakute muutmine. Meeste liikumisüritused ja foorumid toimuvad „Euroopa Sotsiaalfondi meetme 1.3.4 „Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine“ projekti „Mehed Liikuma Harjumaal“ raames.
Projekti raames toimuvad tervusefoorumid: 
  • 19.oktoobril, kell 11.00-15.00 toimub Tabasalu Spordikompleksis noormeestele (vanuses 16-19) suunatud tervisefoorum
  • 20.oktoobril, kell 13.00-16.00 toimub Tabasalu Spordikompleksis meestele suunatud tervisefoorum.
Tervisefoorumil tutvustatakse erinevaid meeste tervise ja liikumisega seotud aspekte:
  • Kavas on spordialade tutvustused, proovida saab kaljuronimist ning seiklusrada.
  • Osaleda on võimalik töötubades (liikumine ja seksuaalsus; mis ootab ees kaitseväes?; tervislik toitumine –        tutvustatakse internetipõhist toitumisprogrammi; toimuvad seksuaaltervisealased vestlusringid)
  • Kohapeal on võimalus tasuta mõõta erinevaid tervisenäitajaid (vererõhk, kolesterool, veresuhkur, jalalaba digiuuring, HIV test jt) ning saada nõuandeid omaala spetsialistidelt nii sportimise kui tervisliku toitumise osas
  • Endokrinoloogi konsultatsioon ja loeng. 

Osalemine on tasuta.
Lisainfo:
Marko Nummert
Eesti Seksuaaltervise Liit
E-mail: marko@estl.ee
GSM: 5142700
www.amor.ee

 
See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. loe rohkem
Nõustun